Εξαιρετική ηταν η παρουσία των Ρεθεμνιωτών δρομέων στα 76 ΑΡΚΑΔΙΑ..

Δημοσιεύτηκε

στις

[ss_social_share shape="rectangle" size="small"]
Διαφήμιση
Στον ιστορικό Αρκάδιο Δρόμο των 22,800 μέτρων έλαβαν μέρος 89 Ρεθεμνιώτες δρομείς διαφόρων αθλητικών σωματείων καθώς και πολλοί ανεξάρτητοι…
Νικητές στην κατηγορία 3 πρώτοι Ρεθεμνιώτες ήταν τρείς δρομείς του Σ.Δ.Υ.Ρεθύμνου Οι τρείς πρώτοι νικητές του Αρκάδιου Δρόμου
3.ΚΑΛΑΪΤΖΑΚΗΣ ΚΩΣΤΑΣ 1:38:19 Σ.Δ.Υ.Ρεθύμνου
Στις γυναίκες επίσης τρείς δρομείς του Σ.Δ.Υ.Ρ κατέλαβαν τις τρείς πρώτες θέσεις στην κατηγορία 3 πρώτες Ρεθεμνιώτισες
Οι τρείς πρώτες νικήτριες του Αρκάδιου Δρόμου
1.ΕΙΡΗΝΗ ΧΑΛΙΚΑΚΗ 1:58:40 Σ.Δ.Υ.Ρεθύμνου
2.ANNA VELEVA 2:06:12 Σ.Δ.Υ.Ρεθύμνου
3.ΕΙΡΗΝΗ ΡΑΠΤΑΚΗ 2:11:23 Σ.Δ.Υ.Ρεθύμνου
Στόν αγώνα των 7000 μέτρων έλαβαν μέρος 214 δρομείς απο όλη την Κρήτη. Στις τρείς πρωτες θέσεις της Γενικής κατηγορίας διακρίθηκαν 2 Ρεθεμνιώτες αθλητές που κατέλαβαν την δέυτερη και τρίτη θέση αντίστοιχα.